DYREKCJA

Grażyna Szarecka
Właściciel Szkoły
W 1989 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie Wydział Wychowania Muzycznego w klasie dyrygentury chóralnej prof. H. Wojnarowskiego.
W 1989 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie Wydział Wychowania Muzycznego w klasie dyrygentury chóralnej prof. H. Wojnarowskiego. W 1992 r. założyła Prywatną Szkołę Muzyczną I st. w Sulejówku, którą prowadzi dwadzieścia trzy lata lat. W ramach pracy szkoły zorganizowała wiele różnorodnych koncertów. Uczy przedmiotu Audycje muzyczne według autorskiego programu i własnego podręcznika; „Muzykologia dla dzieci i młodzieży”. W 2002 r. otrzymała odznakę Zasłużonego Działacza Kultury, a w 2012 r. odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.
35% absolwentów Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sulejówku ukończyło studia dzienne UMFC oraz Akademii Muzycznej. Wyniki nauczania – oceny celujące i bardzo dobre. Z okazji jubileuszu XX – lecia szkoły przyznane zostało odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Dyrektor
Wiktoria Szubelak jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Debiutowała w wieku szesnastu lat w polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W maju 2015 została zaproszona na IV Festival Europeo de Solistas w Caracas, gdzie wykonała „Fantazję dla szlachcica” Joaquina Rodrigo z Sinfonica Juvenil Teresa Carreño, jednej z orkiestr słynnej El Sistema.
Wiktoria Szubelak koncertowała w Europie oraz w Ameryce Południowej. Wystąpiła z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica”, Filharmonii Kaliskiej oraz Orkiestrą Teatro Regional del Maule w Chile. Występowała m.in. na V Festival Internacional de Guitarra de Maldonado w Urugwaju, XVII Festiwalu Entrecuerdas w Chile, IV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „GuitarFestPeru” w Limie, II Festival Internacional de Guitarra en La Ciudad Blanca w Sucre w Boliwii, V Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „Cuerdas Al Aire” w Limie, XV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lambesc we Francji, City of Derry Guitar Festival oraz Ards Guitar Festival w Irlandii Północnej.
Wiktoria Szubelak jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko, studiów podyplomowych w klasie Marco Sociasa w Musikene w San Sebastian. Obecnie jest doktorantką w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Kształciła się również u światowej sławy gitarzystów, m.in. u Sergio Assada, Odaira Assada, Carlo Marchione, Marco Sociasa, Pavla Steidla, Thomasa Müller-Peringa.
Wiktoria Szubelak jest laureatką licznych konkursów gitarowych, dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych.
W 2013 roku założyła szkołę muzyczną Music Place, działającą w Warszawie.

TEORETYCY

Małgorzata Barcik – nauczyciel przedmiotów teoretycznych (kształcenie słuchu i zasady muzyki).
Absolwentka Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz śląskiej Akademii Muzycznej. Pracowała jako nauczyciel fortepianu głównego i dodatkowego, a także prowadziła chóry i orkiestry. Szkolna „specjalistka od słuchu”. Potrafi sprawić, że kształcenie słuchu jest ekscytującą przygodą!
Może pochwalić się wieloma sukcesami pedagogicznymi, jej uczniowie są laureatami wielu nagród i wyróżnień. W Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sulejówku pracuje od 1996 r., pełniąc funkcję nauczyciela przedmiotów teoretycznych, a także wicedyrektora szkoły. W latach 2019-2022 dyrektor szkoły. Szkolny chór pod dyrekcją p. Małgorzaty Barcik może pochwalić się wieloma wyróżnieniami, m.in.:
– w kwietniu 2012 r. chór Małgorzaty Barcik Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku zajął I miejsce Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowsza.
– w maju 2014 r. chór Małgorzaty Barcik Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku otrzymał Srebrny Dyplom Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowsza.
– w lutym 2015 r. chór Małgorzaty Barcik Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku otrzymał II miejsce VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek Regionu Mazowsza. Wyniki chóru bardzo dobre.
Małgorzata Barcik otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Aleksandra Endzelm, nauczyciel rytmiki i kształcenia słuchu.
Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną w specjalności Rytmika.
Posiada duże doświadczeniu w pracy z najmłodszymi dziećmi. Jest przez nie uwielbiana! Prowadzi zajęcia rytmiczne oraz taneczne. Jej pasją jest śpiew w kameralnych zespołach wokalnych oraz gra na fortepianie. Współpracuje jako akompaniator z instrumentalistami, wokalistami i aktorami. W Szkole Muzycznej w Sulejówku uczy rytmiki i kształcenia słuchu.


Anna Bućko, nauczyciel przedmiotów teoretycznych: historii muzyki, literatury muzycznej oraz form muzycznych. Absolwentka muzykologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką recenzji wydawniczych.
Związana ze szkołą muzyczną II stopnia w Sulejówku od początku jej istnienia. Uczy: Historii muzyki, Literatury muzycznej i Form muzycznych, według własnych programów autorskich. Naukę przedmiotów realizuje w taki sposób, aby uczniowie mogli pogodzić naukę w ogólnokształcącej szkole średniej ze szkołą muzyczną II stopnia.
Często zabiera uczniów na ciekawe koncerty. Potrafi rozbudzić w uczniach zamiłowanie do muzyki, organizując między innymi wyjścia na ciekawe wydarzenia muzyczne.
Z okazji jubileuszu XX – lecia szkoły otrzymała odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Monika Kuchta prowadzi zajęcia zasad muzyki oraz harmonii.
W 2015 roku ukończyła z oceną celującą studia magisterskie z teorii muzyki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Równolegle w latach 2013-2015 studiowała także kompozycję w klasie prof. Krzysztofa Baculewskiego.
Pracą dydaktyczną zajmuje się od kilku lat. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również działalność naukowa. W swoim dorobku posiada kilka publikacji artykułów, miedzy innymi na łamach magazynów internetowych Rezonans i Presto, a także w Ruchu Muzycznym. Ta ostania stanowi owoc pracy podczas warsztatów Krytyka Muzyczna 4.0 organizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca. Współpracowała również z Biurem Koncertowym UMFC pisząc omówienia do programów koncertów.


Aleksandra Myczkowska – Ukończyła w 2013r Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z wynikiem celującym. Uzyskała również stopień magistra sztuki w zakresie dyrygentury chóralnej w roku 2015. Jest bardzo dobrą, cenioną nauczycielką.
Instrumentaliści
Anna Kwiatkowska – nauczycielka skrzypiec. Absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera. Ukończyła również z oceną celującą podyplomowe studia z zakresu kameralistyki tej samej Uczelni. Brała udział w kursach kameralnych i solowych w Grazu, Mannheim, Stuttgarcie, Odense, Darmstadt.
W latach 1998-2008 skrzypaczka i lider tria smyczkowego Violarium, z którym trzykrotnie zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Atri (Włochy), oraz koncertowała w Polsce (festiwale Sacrum Profanum, Muzyka w Starym Krakowie, Warszawska Jesień) i za granicą ( Niemcy, Włochy, Austria, Litwa, Szwajcaria, Holandia, Meksyk). Dokonała nagrań dla II Programu Polskiego Radia (duety i tria Dariusa Milhauda). Współpracowała z Capellą Cracoviensis, Filharmonią Krakowską i Orkiestrą Muzyki Centrum, z którą dała liczne koncerty, m.in. na Warszawskiej Jesieni. Występuje również solo, grając zarówno utwory współczesnej klasyki, jak i muzykę całkiem nową ( festiwale Warszawska Jesień, Audio Art, Musica Eletronica Nova) Dokonuje prawykonań utworów jej dedykowanych. Brała udział w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do filmów J. J. Kolskiego.


Tatiana Antolak-Chróst – nauczyciel fortepianu.
Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej (klasa fortepianu prof. Renaty Jankowskiej.)
Pracowała jako nauczyciel fortepianu i akompaniator m.in. w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym im. S. Moniuszki, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Warszawie i w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. H. Wieniawskiego w Warszawie. W Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Sulejówku, pracuje nieprzerwanie od początku jej istnienia, czyli od 1 września 1992r., jako nauczyciel fortepianu i akompaniator. Od 1996r. pracowała również w szkole II stopnia jako nauczyciel fortepianu dodatkowego i obowiązkowego. Jest kierownikiem sekcji fortepianu. W 2000r. uzyskała tytuł nauczyciela mianowanego, a w 2002r., z okazji obchodów dziesięciolecia szkoły, została wyróżniona odznaczeniem Ministra Kultury – Zasłużony działacz kultury. Z okazji XX – lecia szkoły w 2012r.otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Marzena Bajkowska nauczycielka skrzypiec. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Już w czasie studiów podjęła pracę pedagogiczną w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Po studiach związała się ze środowiskiem warszawskim, ucząc w szkołach publicznych i niepublicznych.
W szkole muzycznej w Sulejówku objęła klasę skrzypiec w 2006 r. Ma znakomite wyniki pracy pedagogicznej. Jej uczniowie otrzymywali wysoką punktację na przesłuchaniach skrzypcowych Centrum Edukacji Artystycznej, a także przywozili nagrody z konkursów. Prawie wszyscy absolwenci szkoły drugiego stopnia i kilkoro pierwszego stopnia ukończyli studia muzyczne.
Pracę pedagogiczną potrafi pogodzić z działalnością artystyczną. Od 1989 r. jest członkiem zespołu Warszawscy Soliści Concerto Avenna. Z zespołem tym dokonała wielu nagrań telewizyjnych i radiowych, odbyła liczne festiwale muzyczne (Londyn, Kopenhaga, Bergen, Ljubliana, Barcelona, Berlin, Istambuł) i trasy koncertowe (USA, Meksyk, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie). W dorobku ma 38 płyt CD, w tym dwie jako solistka. Są to: Concerti grossi A. Corelliego i Concerti grossi G. F. Haendla.

Marlena Dahlen – nauczycielka Fortepianu. Absolwentka. ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina. Od razu po studiach rozpoczęła pracę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 im. J. Elsnera w Warszawie, gdzie pracuje do dzisiaj. Ze szkołą muzyczną w Sulejówku związana jest od 2007 roku.


Tomek Grabski – saksofonista, pianista, kompozytor, pedagog.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Państwowego Konserwatorium im. Gabriela Pierné w Metz – Francja, w którym uzyskał złoty medal w klasie Huberta Pratiego.
Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u takich sław saksofonu jak: James Moody, Lee Konitz, Michael Leonard.
Organizator oraz wykładowca ogólnopolskich kursów saksofonowych (wraz z Dorotą Samsel, Yeanem Yves Fourmeau, Dominikiem Tassot, Fabricem Morettim).
Po studiach rozpoczął pracę jako pedagog. Był wykładowcą Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz wielu państwowych i prywatnych szkołach muzycznych I i II stopnia.
Jako instrumentalista ma za sobą współpracę z Filharmonią Podlaską, Big
Bandem Włodka Pawlika (FAMA) teatrami, np. Theaterhaus Gessberallee w Zurychu.
Występował pod batutą między innymi: Szymona Kawalli, Mirosława Jacka
Błaszczyka, Jerzego Maksymiuka.
Joanna Ludwiniak – nauczycielka fortepianu. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Bezpośrednio po studiach rozpoczęła pracę w warszawskich szkołach muzycznych. Z Sulejówkiem związana jest od 1994 r., gdzie prowadzi klasę Fortepianu głównego i dodatkowego.


Krzysztof Rynkiewicz – pianista. Nauczyciel gry na fortepianie. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Reginy Smendzianki i Andrzeja Dutkiewicza.
Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych. W 2005 r. nagrał i wydał płytę z muzyką F. Chopina i F. Liszta. Ma wieloletnie doświadczenie jako pedagog oraz tytuł nauczyciela dyplomowanego. Jego uczniowie mają na swoim koncie liczne wyróżnienia i nagrody. Od 2003 r. figuruje na liście ekspertów Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Rokrocznie pełni również funkcję jurora na wielu konkursach pianistycznych.
Może pochwalić się wieloma sukcesami pedagogicznymi, jego uczniowie są lauratami licznych konkursów fortepianowych. Absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sulejówku klasy fortepianu K. Rynkiewicza – Aleksandra Białczak, została studentką II Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów UMFC, w zakresie specjalizacji Fortepian.
Krzysztof Rynkiewicz otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ilina Sawicka – nauczycielka gry na harfie. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na dwóch kierunkach: Instrumentalnym (gra na harfie) oraz Edukacji Muzycznej (dyrygentura chóralna).
Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach harfowych, prowadzonych przez wybitnych profesorów: Isabelle Moretti (Francja), Mercedes Gomez (Meksyk), Nurię Llopis Areny (Hiszpania), Alinę Bzhezhinska (Wielka Brytania), Irinę Donskaya (Rosja). Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in.: Sinfonia Juventus, Filharmonia Podlaska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Ad Hoc Ensemble oraz Zahir (Hiszpania), Keimyung Symphonic Band (Korea Południowa), Młodzieżowa Polsko-Rosyjska Orkiestra Symfoniczna (Polska/Rosja).
Jest aktywną solistką i kameralistką. Na stałe gra w dwóch duetach: z bratem Jerzym Sawickim (altówka) i z Canem Kehri (wiolonczela). Jako dyrygent prowadzi Chór Amici Canentes i jest asystentką w Chórze Warszawskim. Zajmuje się również promowaniem muzyki chóralno-harfowej m.in. z Chórem Żeńskim na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Jej pasją jest przekazywanie tajników gry na swoim ukochanym instrumencie, jakim jest harfa. Prowadzi zajęcia m.in. na harfie celtyckiej, która idealnie nadaje się dla początkujących. Promuje także muzykę klasyczną pisząc w magazynie „Presto”.


Ewa Sulikowska – nauczycielka fortepianu. Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej. Po ukończeniu studiów poświęciła się pracy pedagogicznej. Może pochwalić się wieloma sukcesami pedagogicznymi, jej uczniowie są laureatami licznych konkursów i przesłuchań.
W szkole muzycznej w Sulejówku pracuje od 1994 r.
Monika Szulińska – nauczycielka perkusji. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalnym w klasie perkusji Stanisława Skoczyńskiego. Stypendystka w Konserwatorium Interpretacji Muzyki Współczesnej w Rueil Malmeson w Paryżu.
Jest wszechstronną instrumentalistką. Współpracowała z najlepszymi polskimi orkiestrami takimi jak: Sinfonia Varsovia, Opera Kameralna, Filharmonia Narodowa, a także teatrami stołecznymi: Narodowym, Dramatycznym i Rozmaitości. Występowała na festiwalach muzyki współczesnej „Warszawska Jesień”. Jej wieloletnia współpraca wiąże się również z zespołem szantowo-folkowym, zajmującym się graniem koncertów-przedstawień dla dzieci i dorosłych – „Zejman&Garkumpel”. Brała udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych, między innymi: „Z batutą i humorem” oraz „Śpiewające fortepiany”. Działalność koncertową godzi z pracą pedagogiczną.
Od 2003 r. związana jest ze szkołą muzyczną w Sulejówku, gdzie otrzymała tytuł „Królowej Perkusji”, ze względu na uwielbienie ze strony uczniów i publiczności.


Karolina Zarzycka-Szemraj – nauczycielka gitary. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia we Wrocławiu oraz Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Białymstoku, w klasie gitary klasycznej Ryszarda Bałałuszki. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich, między innymi: w Krzyżowej, Szczawnie Zdroju, Olsztynie, Wrocławiu.
Jest finalistką i laureatką ogólnopolskich konkursów gitarowych: Gryfice – Trzebiatów, Krynica Zdrój, Inowrocław, w kategorii solowej. Ma również na swoim koncie sukcesy jako kameralistka. Ze swoim kwartetem gitarowym dwukrotnie zdobyła I miejsce na ogólnopolskich konkursach w Kielcach i Świdnicy