d
Kadra

Kadra

DYREKCJA

Grażyna Szarecka
Właściciel Szkoły

W 1989 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie Wydział Wychowania Muzycznego w klasie dyrygentury chóralnej prof. H. Wojnarowskiego.

W 1989 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie Wydział Wychowania Muzycznego w klasie dyrygentury chóralnej prof. H. Wojnarowskiego. W 1992 r. założyła Prywatną Szkołę Muzyczną I st. w Sulejówku, którą prowadzi dwadzieścia trzy lata lat. W ramach pracy szkoły zorganizowała wiele różnorodnych koncertów. Uczy przedmiotu Audycje muzyczne według autorskiego programu i własnego podręcznika; „Muzykologia dla dzieci i młodzieży”. W 2002 r. otrzymała odznakę Zasłużonego Działacza Kultury, a w 2012 r. odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

35% absolwentów Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sulejówku ukończyło studia dzienne UMFC oraz Akademii Muzycznej. Wyniki nauczania – oceny celujące i bardzo dobre. Z okazji jubileuszu XX – lecia szkoły przyznane zostało odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Dyrektor
Wiktoria Szubelak jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Debiutowała w wieku szesnastu lat w polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W maju 2015 została zaproszona na IV Festival Europeo de Solistas w Caracas, gdzie wykonała „Fantazję dla szlachcica” Joaquina Rodrigo z Sinfonica Juvenil Teresa Carreño, jednej z orkiestr słynnej El Sistema.
Wiktoria Szubelak koncertowała w Europie oraz w Ameryce Południowej. Wystąpiła z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica”, Filharmonii Kaliskiej oraz Orkiestrą Teatro Regional del Maule w Chile. Występowała m.in. na V Festival Internacional de Guitarra de Maldonado w Urugwaju, XVII Festiwalu Entrecuerdas w Chile, IV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „GuitarFestPeru” w Limie, II Festival Internacional de Guitarra en La Ciudad Blanca w Sucre w Boliwii, V Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „Cuerdas Al Aire” w Limie, XV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lambesc we Francji, City of Derry Guitar Festival oraz Ards Guitar Festival w Irlandii Północnej.
Wiktoria Szubelak jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko, studiów podyplomowych w klasie Marco Sociasa w Musikene w San Sebastian. Obecnie jest doktorantką w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Kształciła się również u światowej sławy gitarzystów, m.in. u  Sergio Assada, Odaira Assada, Carlo Marchione, Marco Sociasa, Pavla Steidla, Thomasa Müller-Peringa.
Wiktoria Szubelak jest laureatką licznych konkursów gitarowych, dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych.
W 2013 roku założyła szkołę muzyczną Music Place, działającą w Warszawie.

TEORETYCY

Małgorzata Barcik – nauczyciel przedmiotów teoretycznych (kształcenie słuchu i zasady muzyki).

Absolwentka Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz śląskiej Akademii Muzycznej. Pracowała jako nauczyciel fortepianu głównego i dodatkowego, a także prowadziła chóry i orkiestry. Szkolna „specjalistka od słuchu”. Potrafi sprawić, że kształcenie słuchu jest ekscytującą przygodą!

Może pochwalić się wieloma sukcesami pedagogicznymi, jej uczniowie są laureatami wielu nagród i wyróżnień. W Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sulejówku pracuje od 1996 r., pełniąc funkcję nauczyciela przedmiotów teoretycznych, a także wicedyrektora szkoły. W latach 2019-2022 dyrektor szkoły. Szkolny chór pod dyrekcją p. Małgorzaty Barcik może pochwalić się wieloma wyróżnieniami, m.in.:

– w kwietniu 2012 r. chór Małgorzaty Barcik Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku zajął I miejsce Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowsza.

– w maju 2014 r. chór Małgorzaty Barcik Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku otrzymał Srebrny Dyplom Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowsza.

– w lutym 2015 r. chór Małgorzaty Barcik Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku otrzymał II miejsce VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek Regionu Mazowsza. Wyniki chóru bardzo dobre.

Małgorzata Barcik otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aleksandra Endzelm, nauczyciel rytmiki i kształcenia słuchu.

Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną w specjalności Rytmika.

Posiada duże doświadczeniu w pracy z najmłodszymi dziećmi. Jest przez nie uwielbiana! Prowadzi zajęcia rytmiczne oraz taneczne. Jej pasją jest śpiew w kameralnych zespołach wokalnych oraz gra na fortepianie. Współpracuje jako akompaniator z instrumentalistami, wokalistami i aktorami. W Szkole Muzycznej w Sulejówku uczy rytmiki i kształcenia słuchu.

Anna Bućko, nauczyciel przedmiotów teoretycznych: historii muzyki, literatury muzycznej oraz form muzycznych. Absolwentka muzykologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką recenzji wydawniczych.

 Związana ze szkołą muzyczną II stopnia w Sulejówku od początku jej istnienia. Uczy: Historii muzyki, Literatury muzycznej i Form muzycznych, według własnych programów autorskich. Naukę przedmiotów realizuje w taki sposób, aby uczniowie mogli pogodzić naukę w ogólnokształcącej szkole średniej ze szkołą muzyczną II stopnia.

Często zabiera uczniów na ciekawe koncerty. Potrafi rozbudzić w uczniach zamiłowanie do muzyki, organizując między innymi wyjścia na ciekawe wydarzenia muzyczne.

Z okazji jubileuszu XX – lecia szkoły otrzymała odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Monika Kuchta prowadzi zajęcia zasad muzyki oraz harmonii.

W 2015 roku ukończyła z oceną celującą studia magisterskie z teorii muzyki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Równolegle w latach 2013-2015 studiowała także kompozycję w klasie prof. Krzysztofa Baculewskiego.

Pracą dydaktyczną zajmuje się od kilku lat. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również działalność naukowa. W swoim dorobku posiada kilka publikacji artykułów, miedzy innymi na łamach magazynów internetowych Rezonans Presto, a także w Ruchu Muzycznym. Ta ostania stanowi owoc pracy podczas warsztatów Krytyka Muzyczna 4.0 organizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca. Współpracowała również z Biurem Koncertowym UMFC pisząc omówienia do programów koncertów.

Aleksandra Myczkowska – Ukończyła w 2013r Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z wynikiem celującym. Uzyskała również stopień magistra sztuki w zakresie dyrygentury chóralnej w roku 2015. Jest bardzo dobrą, cenioną nauczycielką.

Instrumentaliści

Anna Kwiatkowska – nauczycielka skrzypiec. Absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Mieczysława Szlezera. Ukończyła również z oceną celującą podyplomowe studia z zakresu kameralistyki tej samej Uczelni. Brała udział w kursach kameralnych i solowych w Grazu, Mannheim, Stuttgarcie, Odense, Darmstadt.

W latach 1998-2008 skrzypaczka i lider tria smyczkowego Violarium, z którym trzykrotnie zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Atri (Włochy), oraz koncertowała w Polsce (festiwale Sacrum Profanum, Muzyka w Starym Krakowie, Warszawska Jesień) i za granicą ( Niemcy, Włochy, Austria, Litwa, Szwajcaria, Holandia, Meksyk). Dokonała nagrań dla II Programu Polskiego Radia (duety i tria Dariusa Milhauda). Współpracowała z Capellą Cracoviensis, Filharmonią Krakowską i Orkiestrą Muzyki Centrum, z którą dała liczne koncerty, m.in. na Warszawskiej Jesieni. Występuje również solo, grając zarówno utwory współczesnej klasyki, jak i muzykę całkiem nową ( festiwale Warszawska Jesień, Audio Art, Musica Eletronica Nova) Dokonuje prawykonań utworów jej dedykowanych. Brała udział w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do filmów J. J. Kolskiego.

Tatiana Antolak-Chróst – nauczyciel fortepianu.

Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej (klasa fortepianu prof. Renaty Jankowskiej.)

Pracowała jako nauczyciel fortepianu i akompaniator m.in. w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym im. S. Moniuszki, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Warszawie i w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. H. Wieniawskiego w Warszawie. W Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Sulejówku, pracuje nieprzerwanie od początku jej istnienia, czyli od 1 września 1992r., jako nauczyciel fortepianu i akompaniator. Od 1996r. pracowała również w szkole II stopnia jako nauczyciel fortepianu dodatkowego i obowiązkowego. Jest kierownikiem sekcji fortepianu. W 2000r. uzyskała tytuł nauczyciela mianowanego, a w 2002r., z okazji obchodów dziesięciolecia szkoły, została wyróżniona odznaczeniem Ministra Kultury – Zasłużony działacz kultury. Z okazji XX – lecia szkoły w 2012r.otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Marzena Bajkowska nauczycielka skrzypiec. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Już w czasie studiów podjęła pracę pedagogiczną w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Po studiach związała się ze środowiskiem warszawskim, ucząc w szkołach publicznych i niepublicznych.

W szkole muzycznej w Sulejówku objęła klasę skrzypiec w 2006 r. Ma znakomite wyniki pracy pedagogicznej. Jej uczniowie otrzymywali wysoką punktację na przesłuchaniach skrzypcowych Centrum Edukacji Artystycznej, a także przywozili nagrody z konkursów. Prawie wszyscy absolwenci szkoły drugiego stopnia i kilkoro pierwszego stopnia ukończyli studia muzyczne.

Pracę pedagogiczną potrafi pogodzić z działalnością artystyczną. Od 1989 r. jest członkiem zespołu Warszawscy Soliści Concerto Avenna. Z zespołem tym dokonała wielu nagrań telewizyjnych i radiowych, odbyła liczne festiwale muzyczne (Londyn, Kopenhaga, Bergen, Ljubliana, Barcelona, Berlin, Istambuł) i trasy koncertowe (USA, Meksyk, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie). W dorobku ma 38 płyt CD, w tym dwie jako solistka. Są to: Concerti grossi A. Corelliego i Concerti grossi G. F. Haendla.

Julia Monkiewicz – nauczycielka harfy. Absolwentka studiów licencjackich oraz studiów magisterskich UniwersytetuMuzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale instrumentalnym w klasie harfy ad. dr hab. Zuzanny Elster, które ukończyła z wyróżnieniem. Od 2022 r. studentka Szkoły Doktorskiej UMFC.

Wielokrotnie koncertowała w Polsce i za granicą z wybitnymi orkiestrami oraz podejmowała liczne współprace muzyczne, z m.in.: Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Dolnośląską, Filharmonią Kaliską, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Santander Orchestra, Chopin University Modern Ensemble, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Warsaw Impressione Orchestra, Warszawską Orkiestrą Festiwalową.

Aktywnie koncertuje jako solistka i kameralistka. Laureatka konkursów solowych i kameralnych, m.in. 1 miejsce w kategorii Ensemble

na King’s Peak International Music Competition (USA), 2 miejsce i nagroda specjalna na Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Harfowym, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie.

Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, kształcąc swoje zdolności u m.in.: Alexandra Boldacheva (Rosja, Szwajcaria), Veroniki Lamishenko (Ukraina), Teresy Zimmermann (Niemcy), Anastasii Razvalyaevy (Węgry), Susann McDonald (USA), Helgi Storck (Niemcy, Polska), Joanny Kozielskiej (Francja, Polska), Elżbiety Szmyt (USA, Polska).

Lech Liam Furdyna – rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. W 2010 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, po czym wyjechał do Nowego Jorku by kontynuować swoją edukacje pianistyczna kierunkiem Diane Walsh (Mannes College of Music). 

W 2013 rozpoczął studia doktoranckie w Uniwersytecie Północnego Teksasu w Dallas w klasach fortepianu Vladimira Viardo oraz Stevena Harlosa. Koncertował w większości krajów europejskich, jak również w Północnej Afryce i Stanach Zjednoczonych. 

Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych takich jak Concours Musical de France (I nagroda, Rouen 2001), Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych (dyplom finalisty, Bialystok, 2005), Steinway Society Piano Competition (Boston, 2010) czy Zarebski International Piano Competition (distinction award, Warsaw 2014).

 Jako pedagog fortepianu doskonalił swoje umiejętności pracując w takich miastach jak Warszawa, Paryż, Tunis, Nowy Jork, Los Angeles i Dallas. W 2011 i 2012 zasiadał w jury konkursu pianistycznego w Tunezji, gdzie również był jednym z pedagogów na kursach mistrzowskich. Koncertował z kilkoma orkiestrami europejskimi jak również amerykańskimi. Poza działalnością koncertowa prowadzi swoja mistrzowską szkołę pianistyczną w przedmieściach Dallas, w Teksasie (obecnie zdalnie).

 

Jakub Łępa – saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie saksofonu.

Na co dzień gra w zespole Julii Pietruchy. Gra także w jazzowych składach: Adama Jarzmika, Superminimalism, Alchemik Big Band Grzecha Piotrowskiego oraz z Wojtkiem Urbańskim w orkiestrze i projekcie BassBrass. Jest również członkiem Royal Symphony Orchestra. Występował na jednej scenie z Mrozem, Kwiatem Jabłoni, Bedoesem, Kasią Moś, Natalią Szroeder, Kayah, Kubą Badachem, Vito Bambino, Beatą Kozidrak, Anią Dąbrowską, Stanisławem Soyjką, Johnem Jamesem, Maciejem Musiałowskim, Maciejem Maleńczukiem, Igo, Mike Moreno.
W minionym roku zagrał w orkiestrze Męskiego Grania i na trasie z Krzysztofem Zalewskim Unplugged. W roku akademickim prowadzi także klasę saksofonu na Wydziale Jazzu UMCS. Ma na swoim koncie nagrody na festiwalach jazzowych o skali krajowej i międzynarodowej. Laureat „Gexto Jazz Festiwal”, „Sibiu Jazz Festival”, „ 53 Festiwalu Jazz Nad Odra”, „19. Bielskiej Zadymce Jazzowej”, „Blue Note Competition”, ‚,VII RCK Pro Jazz Festiwal”, “Jazzwoche”, “Burghausen”, “B- Jazz”, “Jazz Juniors”

Filip Sporniak – wiolonczelista, kompozytor i aranżer. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Hochschule fur Musik in Detmold oraz Koninklijk Conservatorium Brussel. Jego najważniejszymi wiolonczelowymi inspiracjami są Marcin Zdunik oraz Steven Isserlis. Ponadto swój muzyczny warsztat rozwijał pod okiem takich artystów jak Julius Berger, Claudio Bohorquez czy Zygmunt Krauze.

Filip Sporniak jest laureatem licznych konkursów wiolonczelowych, kameralnych i kompozytorskich, w tym:

XVII International Competition of B. Warchal „TALENTS FOR EUROPE” w Dolnym Kubinie,

XIV International Music Competition „Musica Insieme” w Musile di Piave czy Konkurs Młodych Kompozytorów im. T. Bairda w Warszawie.

Kilka jego kompozycji zostało nagranych i opublikowanych na CD przez wytwórnię DUX, a nuty do nich zostały wydane drukiem przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W 2019 zadebiutował jako wiolonczelista i kompozytor na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” a w 2020 roku ukazał się jego debiutancki album „Beeth250ven”, gdzie zawarte były kameralne dzieła L. van Beethovena w jego wykonaniu.

 

Filip Sporniak współtworzy kilka formacji kameralnych, w tym: Kluza-Sporniak Duo oraz Warsaw Cello Quartet. Na stałe współpracuje również z orkiestrami: Young Belgian Strings, BRYGGEN Bruges Strings i Heroes Orchestra. Poza muzyką interesuje się polską poezją i literaturą współczesną, a także kinem oraz grami komputerowymi.

 

 

Krzysztof Rynkiewicz – pianista. Nauczyciel gry na fortepianie. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Reginy Smendzianki i Andrzeja Dutkiewicza.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych. W 2005 r. nagrał i wydał płytę z muzyką F. Chopina i F. Liszta. Ma wieloletnie doświadczenie jako pedagog oraz tytuł nauczyciela dyplomowanego. Jego uczniowie mają na swoim koncie liczne wyróżnienia i nagrody. Od 2003 r. figuruje na liście ekspertów Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Rokrocznie pełni również funkcję jurora na wielu konkursach pianistycznych.

Może pochwalić się wieloma sukcesami pedagogicznymi, jego uczniowie są lauratami licznych konkursów fortepianowych. Absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sulejówku klasy fortepianu K. Rynkiewicza – Aleksandra Białczak, została studentką II Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów UMFC, w zakresie specjalizacji Fortepian.

Krzysztof Rynkiewicz otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Monika Szulińska – nauczycielka perkusji. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalnym w klasie perkusji Stanisława Skoczyńskiego. Stypendystka w Konserwatorium Interpretacji Muzyki Współczesnej w Rueil Malmeson w Paryżu.

Jest wszechstronną instrumentalistką. Współpracowała z najlepszymi polskimi orkiestrami takimi jak: Sinfonia Varsovia, Opera Kameralna, Filharmonia Narodowa, a także teatrami stołecznymi: Narodowym, Dramatycznym i Rozmaitości. Występowała na festiwalach muzyki współczesnej „Warszawska Jesień”. Jej wieloletnia współpraca wiąże się również z zespołem szantowo-folkowym, zajmującym się graniem koncertów-przedstawień dla dzieci i dorosłych – „Zejman&Garkumpel”. Brała udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych, między innymi: „Z batutą i humorem” oraz „Śpiewające fortepiany”. Działalność koncertową godzi z pracą pedagogiczną.

Od 2003 r. związana jest ze szkołą muzyczną w Sulejówku, gdzie otrzymała tytuł „Królowej Perkusji”, ze względu na uwielbienie ze strony uczniów i publiczności.

Karolina Zarzycka-Szemraj – nauczycielka gitary. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia we Wrocławiu oraz Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Białymstoku, w klasie gitary klasycznej Ryszarda Bałałuszki. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich, między innymi: w Krzyżowej, Szczawnie Zdroju, Olsztynie, Wrocławiu.

Jest finalistką i laureatką ogólnopolskich konkursów gitarowych: Gryfice – Trzebiatów, Krynica Zdrój, Inowrocław, w kategorii solowej. Ma również na swoim koncie sukcesy jako kameralistka. Ze swoim kwartetem gitarowym dwukrotnie zdobyła I miejsce na ogólnopolskich konkursach w Kielcach i Świdnicy

Paweł Ściebior – nauczyciel akordeonu. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Piotrkowie Trybunalskim w klasie mgr Daniela Baranowskiego oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana i dr Rafała Grząki. Uczestniczył w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz festiwalach akordeonowych, zdobywając ponad 50 nagród. Od 2018 roku prowadzi klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie. Paweł Ściebior z powodzeniem koncertuje solo oraz w zespołach kameralnych. Jest członkiem tria akordeonowego Free Accordions oraz duetu akordeonowego Los Accordos. Występował w Polsce oraz za granicą m.in. w Niemczech, Słowenii, Ukrainie, Słowacji, Włoszech.

zdjęcie akordeonisty

Ewa Sulikowska – nauczycielka fortepianu. Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej. Po ukończeniu studiów poświęciła się pracy pedagogicznej. Może pochwalić się wieloma sukcesami pedagogicznymi, jej uczniowie są laureatami licznych konkursów i przesłuchań.

W szkole muzycznej w Sulejówku pracuje od 1994 r.

Up

Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quise bibend um auctor, nisi elit consequat ipsum. Lorem quis bibendum auctor.

Social Share
H E L L O T H E R E
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Cookies settings
Akceptuję
Polityka prywatności i plików cookie
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kim jesteśmy

Adres naszej strony internetowej to: https://muzyczna-sulejowek.pl.

Komentarze

Kiedy odwiedzający witrynę zostawia komentarz, zbieramy dane widoczne w formularzu komentowania, jak i adres IP odwiedzającego oraz podpis jego przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Anonimizowany ciąg znaków utworzony z twojego adresu e-mail (zwany też hashem) może zostać przesłany do usługi Gravatar w celu sprawdzenia czy jest używany. Polityka prywatności usługi Gravatar jest dostępna pod adresem: https://automattic.com/privacy/. Po zatwierdzeniu komentarza twój obrazek profilowy jest widoczny publicznie w kontekście twojego komentarza.

Media

 Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem i wgrywasz na witrynę obrazki, powinieneś unikać przesyłania obrazków z tagami EXIF lokalizacji. Odwiedzający stronę mogą pobrać i odczytać pełne dane lokalizacyjne z obrazków w witrynie.

Ciasteczka

Jeśli skomentujesz coś w witrynie, będzie można wybrać opcję zapisu nazwy, adresu e-mail i witryny internetowej w ciasteczkach, dzięki którym podczas pisania kolejnych komentarzy powyższe informacje będą już dogodnie uzupełnione. Ciasteczka wygasają po roku. Jeśli odwiedzisz stronę logowania, utworzymy tymczasowe ciasteczko na potrzeby sprawdzenia czy twoja przeglądarka akceptuje ciasteczka. Nie zawiera ono żadnych danych osobistych i zostanie usunięte, kiedy przeglądarka zostanie zamknięta. Podczas logowania tworzymy dodatkowo kilka ciasteczek potrzebnych do zapisu twoich informacji logowania oraz wybranych opcji ekranu. Ciasteczka logowania wygasają po dwóch dniach, a opcji ekranu po roku. Jeśli zaznaczysz opcję „Pamiętaj mnie”, logowanie wygaśnie po dwóch tygodniach. Jeśli wylogujesz się ze swojego konta, ciasteczka logowania zostaną usunięte. Jeśli zmodyfikujesz albo opublikujesz artykuł, w twojej przeglądarce zostanie zapisane dodatkowe ciasteczko. To ciasteczko nie zawiera żadnych danych osobistych, wskazując po prostu na identyfikator przed chwilą edytowanego artykułu. Wygasa ono po 1 dniu.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę. Witryny mogą zbierać informacje o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie.

Z kim dzielimy się danymi

Jeśli zażądasz zresetowania hasła, twój adres IP zostanie dołączony do wysyłanej wiadomości.

Jak długo przechowujemy twoje dane

Jeśli zostawisz komentarz, jego treść i metadane będą przechowywane przez czas nieokreślony. Dzięki temu jesteśmy w stanie rozpoznawać i zatwierdzać kolejne komentarze automatycznie, bez wysyłania ich do każdorazowej moderacji. Dla użytkowników którzy zarejestrowali się na naszej stronie internetowej (jeśli tacy są), przechowujemy również informacje osobiste wprowadzone w profilu. Każdy użytkownik może dokonać wglądu, korekty albo skasować swoje informacje osobiste w dowolnej chwili (nie licząc nazwy użytkownika, której nie można zmienić). Administratorzy strony również mogą przeglądać i modyfikować te informacje.

Jakie masz prawa do swoich danych

Jeśli masz konto użytkownika albo dodałeś komentarze w tej witrynie, możesz zażądać dostarczenia pliku z wyeksportowanym kompletem twoich danych osobistych będących w naszym posiadaniu, w tym całość tych dostarczonych przez ciebie. Możesz również zażądać usunięcia przez nas całości twoich danych osobistych w naszym posiadaniu. Nie dotyczy to żadnych danych które jesteśmy zobligowani zachować ze względów administracyjnych, prawnych albo bezpieczeństwa.

Gdzie wysłamy twoje dane

Komentarze gości mogą być sprawdzane za pomocą automatycznej usługi wykrywania spamu.
Save settings
Cookies settings